Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznícky servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdny
Novinky

Aktuálne informácie a oznámenia

60891088

NADČASOVÝ BIOUHEL

30 / 09 / 2022 Weltservis Dom a záhrada Späť na blog

Rozširujeme nové možnosti predaja a pridávame do našej ponuky BIOUHEL alebo biochar na úpravu pôdnych vlastností.

Stručne povedané, jedná sa o prírodný produkt bohatý na uhlík, ktorý je získaný tepelným rozkladom organického materiálu. Napríklad drevné alebo rastlinné biomasy, ale aj hnoje, či degestátu, bez prístupu vzduchu, za vysokých teplôt.

Biouhel je svojimi vlastnosťami predurčený na zlepšenie pôdnych vlastností, a to primárne z hľadiska fyzikálnych vlastností.

V ponuke máme čistý biochar – v podstate čistý uhlík, ktorý je vyrobený špeciálnym spôsobom na rôzne účely. Jeho využitie je obrovské napríklad:

  • V kadibudke (suché WC) pridávaním do odpadového priestoru – nadviaže na seba nielen zápach, ale výsledný produkt sa dá použiť do kompostu
  • Výkrm chovnej zveri – pridaním do krmiva pomôže zvieratám v prečistení a stabilizácii zažívacieho traktu
  • Chov hydiny - ako posyp do kurníka. Zníži výskyt ochorení pazúrov
  • Tepelná izolácia v medzistenách
  • Dekontaminácia vzduchu
  • Regulácia vlhkosti
  • A mnoho ďalších možností…

Biouhel mineralizovaný obohacujeme o minerálne prvky tak, aby čo najlepšie zodpovedali zloženiu a hodnotám pôdy. Biouhel, tak ako aj iné formy aktívneho uhlia majú vlastnosť na seba viazať okrem obrovského množstva vody aj všetky živiny v okolí. To má za následok skutočnosť, že sa živiny dlhodobo nevyplavujú z pôdy von. Pre pestovateľov bude odmenou silná a zdravá rastlina s bohatými plodmi.

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.