Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznícky servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdny
Novinky

Aktuálne informácie a oznámenia

Černé kuchyně do posledního detailu:

Čiernej kuchyne do posledného detailu

23 / 02 / 2023 Weltservis dřezy Späť na blog

Trendy čiernej kuchyne do posledného detailu: ako vybrať drez a batériu

Čierna do interiéru patrí a ako ukazujú súčasné trendy, dá sa s ňou vykúzliť skutočne nadčasový interiér.

Len si to predstavte. Kuchyňa so svetlými múrmi, čierna kuchynská linka, svetlá pracovná doska a krásny čierny keramický drez v centre pozornosti. Čierna v tejto farebnej kombinácii dodáva priestoru hĺbku, sofistikovanosť aj istú dramatickosť. Zároveň podčiarkuje čistotu jednoduchosť a eleganciu celého interiéru.

Dizajnéri sa zhodujú, že čierna môže v interiéri veľmi dobre dominovať, ale je skvelá aj ako doplnková farba. S ktorými farbami ju teda kombinovať? Okrem konzervatívneho dialógu čiernej a bielej sa môže farba atramentu pustiť do rozhovoru s prírodnými, tlmenými či pastelovými odtieňmi žltej, zelenej, hnedej i modrej. Či už bude vaša kuchyňa v modernom, retro, rustikálnom, boho alebo industriálnom štýle, čierna jej dodá šarm.

Čierne drezy z granitu a keramiky

V odtieňoch čiernej farby sa vyrábajú najmä granitové a keramické drezy. V oboch prípadoch je docielená čierna farba pomocou kvalitných farbív. Zatiaľ čo drezy z granitu pôsobia prirodzene matným dojmom, drezy z keramiky sa vyrábajú v lesklom aj matnom prevedení.

ev-359_st_amb_353cb_černá.jpg

A akú batériu zvoliť k čiernym keramickým drezom?

Ku keramickým čiernym drezom sa hodia ako batérie chrómové, tak mosadzné so zlatou aj medenou povrchovou úpravou. Krásne nielen čierne batérie v retro štýle vyrába česká firma RAV SLEZÁK. Môžete si vybrať či chcete batériu s tradičným kohútikovým ovládaním, ako má napríklad model Retro Morava, pákové ovládanie má potom model LABE.

Pokiaľ vás oslovili retro batérie, ale uvažujete o inej farebnej kombinácii s čiernym drezom, určite vás nesklamú vybrané modely značky Chambord a Aquasanita.

Ku keramickým drezom moderných tvarov sa veľmi dobre hodia aj niektoré chrómové batérie. Odporúčame napríklad modely značky Eisl s oblým tvarom, alebo napríklad pákovú batériu Chambord Linor.

r201_092_centre_1df9c.jpg

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.