Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznícky servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdny
Novinky

Aktuálne informácie a oznámenia

Voda je život! Voda jako nejdůležitější prvek v našem životě

Voda je život! Voda ako najdôležitejší prvok v našom živote

09 / 03 / 2023 Weltservis Filtrácia Späť na blog

Prečo dodatočne upravovať pitnú vodu?

Pitná voda je už z vodární upravovaná a pravidelne kontrolovaná. Piť sa teda bez problémov dá. Ale zároveň by sme radi dodali zopár dôležitých informácií prečo upravovať pitnú vodu dodatočne.

Vodárne upravujú vodu iba do stanovených noriem, tak aby spĺňala všetky podmienky na konzumáciu. Nebude však ísť o "dokonale pitnú vodu" . Či už z dôvodu technických možností, tak z finančných dôvodov. Takto dokonale čistá pitná voda by bola príliš drahá.

Ďalším dôvodom je chlór obsiahnutý vo vode. Chlór slúži predovšetkým ako dezinfekcia vody, ako taká poistka pred možnou infekciou. Avšak chlór na seba viaže nepatrné zvyšky organických zlúčenín a vznikajú nové zlúčeniny najmä tzv. trihalometany. Kvalitu vody vnímame nielen podľa zápachu chlóru, ale aj podľa chuti.

Veľa domácností kupuje balenú vodu. Toto riešenie je nielen drahé, ale zároveň ovplyvňuje životné prostredie (zväčšuje našu uhlíkovú stopu).

Približne iba 1% pitnej vody z vodovodného radu sa vypije alebo využije na varenie. Ostatná voda je použitá ako úžitková, na zalievanie, na umývanie, na pranie, splachovanie, kúpanie a pod. Ideálnym riešením je teda filtrácia pitnej vody tesne pred jej spotrebou. Na dodatočnú úpravu a očistu vody odporúčame použiť vodný filter. Má za úlohu odstrániť z vody mechanické nečistoty ako je napr. piesok, hlina, vlasy, ale aj vyčistiť od organických a neorganických nečistôt. Dokáže odstrániť zápach, zákal vody aj chlór. Zlepšuje chuť vody.

S týmto aj s ďalším znečistením si poradí domáca filtrácia - konkrétne trojstupňová filtrácia Donner Trio.

Pred akýmkoľvek ošetrením pitnej vody odporúčame nechať si urobiť rozbor vody (najmä pri studničnej vode).

IMG_2252_úprava.jpg

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.