Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznícky servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdny
Novinky

Aktuálne informácie a oznámenia

Jak na drobné opravy granitových dřezů?

Ako na drobné opravy granitových drezov?

13 / 04 / 2023 Weltservis dřezy Späť na blog

Oprava granitového drezu môže byť vykonaná pomocou špeciálneho lepidla alebo živice, ktoré sa používajú na opravy kameňa. Nasledujte tento postup:

  • Vyčistite drez: Pred začatím opravy dôkladne vyčistite oblasť okolo poškodenia. Použite mydlovú vodu alebo špeciálny čistiaci prostriedok určený pre granit a potom oblasť dôkladne opláchnite a osušte.
  • Zakúpte lepidlo alebo živicu: Na opravu granitového drezu budete potrebovať špeciálne lepidlo alebo živicu určenú na opravy kameňa, ako je napríklad epoxidová živica. Tieto produkty je možné zakúpiť v predajniach so stavebninami alebo online.
  • Pripravte lepidlo alebo živicu: Postupujte podľa pokynov výrobcu pri miešaní lepidla alebo živice. Uistite sa, že zmes je dôkladne premiešaná a homogénna. Do dvojzložkového lepidla/tmelu vmiešajte prach z úlomku drezu. Pokiaľ nemáte úlomok drezu, kontaktujte najlepšie výrobcu drezu o tzv. vzorkovník štvorček daného drezu.
  • Aplikujte lepidlo alebo živicu: Aplikujte zmes lepidla alebo živice do poškodenej oblasti pomocou malej špachtle alebo plastového noža. Vyplňte poškodenú oblasť a dajte pozor, aby ste nedali viac ako je potrebné.
  • Nechajte lepidlo alebo živicu stuhnúť: Nechajte lepidlo alebo živicu stuhnúť podľa pokynov výrobcu. Tento proces môže trvať niekoľko hodín až niekoľko dní, v závislosti od použitého produktu a teploty prostredia.
  • Vyhladenie povrchu: Akonáhle lepidlo alebo živica stuhne, použite jemný brúsny papier na jemné brúsenie prebytočného materiálu, kým nebude povrch hladký a rovný s okolitým granitom. Môžete použiť napr. jemný šmirgľový papier a následne dobrúsiť Cifom a brúsnou stranou hubky na riad.
    Dávajte pozor, aby ste nebrúsili príliš hlboko a nepoškodili okolitý povrch drezu.
  • Vyčistite drez: Po dokončení opravy dôkladne očistite drez mydlovou vodou alebo čistiacim prostriedkom určeným pre granit a potom oblasť dôkladne opláchnite a osušte.

Aj keď oprava granitového drezu nemusí byť dokonalá, môže obnoviť jeho funkčnosť a estetiku, čo predlžuje životnosť drezu a udržuje vašu kuchyňu atraktívnu a použiteľnú.

20220622_100927.jpg

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.