Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznícky servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdny

Drvič kuchynského odpadu – Ako vybrať

Poďme sa pozrieť, na čo si dať pri výbere pozor, aby ste boli so svojim novým drvičom spokojní.

Na trhu je v súčasnosti veľký výber drvičov kuchynského odpadu. Väčšina drvičov vyzerá podobne, ale vo vnútornej konštrukcii drvičov sú podstatné rozdiely. Tieto na prvý pohľad ťažko rozlíšiteľné rozdiely majú veľký vplyv na rýchlosť drvenia, jednoduchosť používania a životnosť drviča.

Manžeta

V Hrdle drviča sa nachádza manžeta tlmiaca hluk a zachytáva nečistoty. Cez gumovú manžetu dovnútra prechádza organický odpad určený na drvenie. Vďaka manžete nedochádza k vystrekovaniu vody a malých kúskov drveného odpadu von z drviča. Na spodnej strane manžety sa teda logicky časom začnú hromadiť nečistoty, ktoré treba odstrániť, aby sme predišli zápachu.

U drvičov odpadu EcoMaster je manžeta vyberateľná, toto bohužiaľ nie je pravidlom u všetkých značiek.

Vyberateľná manžeta má množstvo výhod. Môžete ju ľahko vyčistiť av prípade, že vám do drviča spadne niečo, čo do neho nepatrí, nie je problém predmet ľahko vytiahnuť.

Pokiaľ je manžeta opotrebovaná, oceníte, že nebudete musieť demontovať celý drvič. Jednoducho ju jednoducho vymeníte.

Materiál drviacej komory

Drviaca komora musí v priebehu drvenia zvládnuť celkom veľa - nárazy drveného odpadu ako sú kusy kostí, prípadne kovový predmet, ktorý sa dostal do drviča nedopatrením. Zároveň musí byť komora z takého materiálu, aby tlmila vibrácie a hluk vznikajúci pri drvení.

Pre drviče určené do domácností sa najlepšie uplatnila zmes polyesteru a polyamidu plneného sklom. Tento materiál je ľahostajný voči pôsobeniu vody, neprenáša vibrácie, je húževnatý a trvanlivý.

Ďalším vhodným materiálom je nerezová oceľ. Niekedy je používaný aj smaltovaný plech. Pokiaľ ale smalt popraská, začne ľahko dochádzať ku korózii a vyradeniu drviča z prevádzky.

Indukčný motor alebo motor s permanentnými magnetmi?

Drvič kuchynského odpadu s permanentným magnetom dosahuje vysokých otáčok 2600 až 2800 otáčok za minútu. Do týchto otáčok sa motor drviča dostane prakticky okamžite. Vysokú rýchlosť drvenia oceníte predovšetkým v domácich podmienkach. Tento typ motora je menší a zaberá výrazne menej miesta. Vďaka rýchlemu rozbehu nedochádza k zaseknutiu drviča pred tým ako „naberie rýchlosť“, ako sa môže občas stať u indukčných motorov.

Indukčné motory dosahujú menšie rýchlosti medzi 1400 – 1725 otáčok za minútu. Tieto motory dosahujú vďaka rozbehovému kondenzátoru plný výkon až s oneskorením. Na druhú stranu drviče s týmto motorom môže bežať nepretržite. Vďaka neprítomnosti uhlíkov nedochádza k prakticky žiadnemu opotrebovaniu. Indukčné motory s dodatočným výkonom sú ideálne do drvičov pre gastronómiu.

Drviace segmenty

Materiál drviacich komponentov musí byť dostatočne tvrdý a zároveň odolný proti korózii.

Na výrobu drviacich segmentov sa používa nerezová alebo niklovaná oceľ. Lopatky bývajú vyrobené z nerezového plechu prípadne sú odliate z nerezovej ocele. Pri priemyselných drvičoch sa používajú lopatky z mosadze, na ktorých sú pri varené brity zo spekaného karbidu (nástrojárska oceľ).

Záručná doba

Drvič kuchynského odpadu nie je prístrojom, ktorý kupujete každý deň. Dĺžka záručnej doby môže byť príjemným uistením dlhej životnosti drviča. Weltservis dodáva drviče EcoMaster Plus so zárukou až 6 rokov.

Odrušovací filter

Niektoré lacnejšie drviče nie sú vybavené odrušovacím filtrom. Pri prevádzke takého drviča nastáva nepríjemné rušenie rádia a televízie.

Dodatočný vstup

Niektoré drviče sú vybavené dodatočným vstupom na pripojenie ďalších spotrebičov, ako je umývačka alebo práčka. To môže byť veľmi praktické - nemusíte zasahovať do odpadového potrubia.

Certifikáty a normy

Pre legálny predaj na slovenskom trhu musí byť drvič v súlade s európskou normou a označený štítkom (nálepkou) CE. Drvič kuchynského odpadu môže navyše spĺňať normu ISO (dodržiavanie kvality a riadenie kvality). Certifikácia ISO je dobrým znamením – jedná sa o seriózny výrobok.

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.